E-mail | Księga gości | Przeglądanie | Przetargi | Źrebięta 2016 | Ogiery 2016 | Mistrzostwa Europy 2015 | Aukcja 2015 | Aukcja Jesienna 2015 |

W dniach 4-6 sierpnia 2006 roku w Stadl Paura w Austrii odbyły się V Sportowe Mistrzostwa Europy Koni Arabskich. Po raz pierwszy na zawodach tych reprezentowany był nasz kraj. Agnieszka Olszewska dosiadająca klaczy Niniwa ze stadniny St. Roch państwa Ostrowskich „zaskoczyła” organizatorów i rywali, łatwo zdobywając złoty medal w skokach przez przeszkody.

Przypominmay wszystkie wiadomości zamieszczane w dziale „Aktualności” podczas ME 2006:

Środa, 2 sierpnia 2006 r.

Dziś rano na V Sportowy Czempionat Europy Koni Arabskich, który w dniach 4-6 sierpnia odbędzie się w Stadl Paura w Austrii (blisko Wels) wyruszyła klacz Niniwa państwa Ostrowskich. Klacz weźmie udział w konkursach skoków. Zaczyna od eliminacji w piątek. Trzymamy kciuki!

Szczegółowy program zawodów można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy, a takkże na witrynie ECAHO.

Piątek, 4 sierpnia 2006 r.

Dziś w Stadl Paura w Austrii rozpoczął się V Sportowy Czempionat Europy Koni Arabskich. Tuż przed południem rozegrane zostały dwa eliminacyjne konkursy skoków, w których z dużym sukcesem wystartowała debiutująca na tej imprezie klacz Niniwa ze stadniny St. Roch państwa Ostrowskich. Dosiadana przez Agnieszkę Olszewską Niniwa pierwszy z konkursów (z serii Classic All Around) wygrała, dystansując rywali (jeden z dwóch czystych przejazdów, wyraźnie lepszy czas), zaś w drugim (serii Mono) uplasowała się tylko o jedno miejsce niżej. Gratulujemy!

Jako ciekawostkę warto dodać, że drugi z konkursów wygrał 12-letni, siwy ogier Saalim B z Babolnej - syn janowskiego Europejczyka i klaczy 9 Farag II, w której rodowodzie dwukrotnie występuje urodzona ze stanówki w Janowie 25 Amurath Sahib. Podobnie, jak Niniwa miał jedną zrzutkę, ale minimalnie lepszy czas.

Sobota, 5 sierpnia 2006 r.

O godzinie 20:00 otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość ze Stadl Paura, gdzie drugiego dnia V Sportowego Czempionatu Europy Koni Arabskich odbyły się dwa finałowe konkursu skoków - konkurs w rundzie klasycznej (Classic All Around) mistrzostw oraz indywidualny finał mistrzostw Europy w skokach. W obu zwyciężyła klacz Niniwa ze stadniny St. Roch państwa Ostrowskich, dosiadana przez juniorkę Agnieszkę Olszewską z Gdańska. Niniwa jako jedyna miała czyste przejazdy. Serdecznie gratulujemy!"

Warto nieco wyjaśnić terminologię. W finale konkursu skoków w kategorii Classic All Around (wysokość przeszkód do 1,10 m) najlepsze konie otrzymały punkty, które na zakończenie mistrzostw będą zsumowane razem z ich wynikami uzyskanymi w innych konkurencjach serii Classic All Around (koń może być zgłoszony do kilku konkurencji). Rozegrany jako drugi finał Mono (wysokość przeszkód do 1,20 m) wyłonił Mistrza Europy w konkurencji skoków. Na witrynie ECAHO podane zostały szczegółowe zasady rozegrania tegorocznego czempionatu, w tym konkursów skoków.

Niedziela, 6 sierpnia 2006 r.

Do podanej wczoraj wspaniałej wiadomości o zdobyciu tytułu Mistrzyni Europy przez klacz Niniwa ze stadniny St. Roch, dorzucamy polskie ciekawostki wyszukane w wynikach podanych na oficjalnej witrynie imprezy.

Siwy 12-letni wałach Carat (po janowskim Cenzorze, od córki także janowskiego Eubena) zajął trzecie miejsce w finale Mono ujeżdżenia (konkurs poziomu St. George), powtarzając wynik z kwalifikacji. Natomiast w serii Classic All Around był piąty na 12 koni, zajmując wcześniej miejsca: pierwsze w konkursie oceny typu i budowy oraz czwarte w finale ujeżdżenia (w ramach Classic All Around).

Wyhodowany w Janowie Podlaskim wałach Euzer zajął 10 miejsce (na 11 ocenionych koni) w klasyfikacji Western All Around. Koń ten zajął miejsca: ósme w ocenie typu i budowy oraz piąte w klasie Western Pleasure. Euzer bardzo dobrze wypadł też w kwalifikacjach do finału Mono w klasie Trail, gdzie był drugi na pięć startujących koni, ale ostatecznie został wycofany z dzisiejszej walki o medale (nie wiemy, z jakich przyczyn).

Lidia Pawłowska, 2-6 sierpnia 2006 r.